Jak przygotować się do zabiegu makijażu permanentnego?

Brwi:
• 2 tygodnie przed zabiegiem nie wykonywać regulacji brwi oraz henny,
• zaleca się wykonanie delikatnego peelingu brwi,
• w przypadku stosowania odżywek do brwi – na dwa miesiące przed zaprzestać stosowania.

Usta:
• 3-4 dni przed zabiegiem przyjmować lek Heviran 1000mg/doba (lub Hascovir Control),
• aktywna opryszczka wyklucza wykonanie makijażu,
• zalecamy kilka dni przed zabiegiem wykonywać peelingi, powodują usunięcie starego naskórka,
• w przypadku zabiegów ostrzykiwania z kwasem, zabieg makijażu ust można wykonać dopiero po 4 tygodniach. Zalecamy najpierw wykonanie makijażu permanentnego ust, a następnie ostrzykiwanie.

Kreska:
• maksymalnie tydzień przed zabiegiem można wykonać hennę na rzęsach,
• 2 miesiące przed zabiegiem należy zaprzestać używania odżywek do rzęs,
• jaskra, zapalenie spojówek uniemożliwia wykonanie zabiegu,
• tydzień przed zabiegiem należy usunąć przedłużone rzęsy,
• jeżeli klientka korzysta z soczewek kontaktowych, prosimy o zabranie pudełka do ich przechowywania.

Czy makijaż permanentny może wyglądać naturalnie?

Tak. Jest to ten typ makijażu, który ma być w pełni naturalny, gdy patrzymy na twarz. Prosimy więc o przemyślane zapisywanie się na zabiegi, gdyż nie wykonujemy makijażu wbrew swojej estetyce pracy. Chcemy, aby na zabiegi do naszego salonu trafiały klientki nieżądające przerysowanego efektu, który przypomina bardziej tatuaż niż naturalny makijaż!

Jak długo utrzymuje się efekt makijażu permanentnego?

Na trwałość makijażu permanentnego składa się wiele czynników, takich jak:
– rodzaj skóry, wybrana technika, stan zdrowia, metabolizm organizmu, ekspozycja na promieniowanie UV oraz pielęgnacja po zabiegu,
– nikt nie udziela gwarancji, natomiast szacuje się, że makijaż utrzymuje się średnio w przypadku brwi – 1,5 roku, kresek – 2-3 lata, ust – 2-3 lata.
Zaleca się „odświeżenie” makijażu w czasie roku od jego wykonania.
Dla naszych klientek to koszt 50% aktualnej ceny do roku od jego wykonania.

Jak długo utrzymuje się efekt iniekcji kwasem hialuronowym?

Na trwałość iniekcji przy użyciu usieciowanego kwasu hialuronowego wpływa kilka czynników: rodzaj skóry, używki, metabolizm organizmu, tryb życia, promienie UV, poziom uwodnienia i nawilżenia skóry oraz całego organizmu. Szacuje się, że pierwsza iniekcja utrzymuje się około 6 miesięcy, kolejne 12-18 miesięcy.

Jak wygląda zabieg makijażu permanentnego?

Zabieg składa się z kilku etapów. Na początku jest to wywiad wykluczający przeciwwskazania. Znieczulamy pigmentowaną strefę, jeśli tego wymaga. Omawiamy dokładnie Twoje oczekiwania, tłumacząc co jestem w stanie wykonać. Następnie dobieramy odpowiedni kolor pigmentu, wykonuję rysunek wstępny i pigmentuję miejsce zabiegowe. Czas zabiegu to ok. 1,5-2,5 godzin (w zależności od miejsca zabiegowego oraz indywidualnych predyspozycji skóry).
W dniu zabiegu Klientka podpisuje formularz świadomej zgody, akceptując jednocześnie regulamin.

Jak będę wyglądała po zabiegu i jak przebiega proces gojenia?

Po zabiegu pigmentacji i iniekcji kwasem może pojawić się zaczerwienienie, podrażnienie i opuchlizna. Objawy te ustępują w ciągu 48 godzin.
Bezpośrednio po zabiegu efekty wydają się zbyt przerysowane. Przy makijażu permanentnym kolor blednie o około 30-50% w zależności od efektu wyjściowego w ciągu 7-40 dni po zabiegu. Na drugi dzień po pigmentacji kolor nieco ciemnieje, a w kolejnych dniach powstaje wiele strupków, które „odpadają” wraz z pigmentem. Spokojnie, to naturalny proces! Stabilizacja pigmentu następuje przez kolejne 30-60 dni, a w tych dniach kolor powinien się ustabilizować w skórze.
Jeśli skóra zostanie poddana iniekcji kwasem HA, możemy zauważyć niewielkie wkłucia, a w przypadku iniekcji ust widoczny jest wyraźny obrzęk, który ustępuję zazwyczaj w ciągu 48 godzin.

Czy zabieg jest bolesny?

Każdy inwazyjny zabieg jest delikatnie niekomfortowy, dlatego w trosce o Wasze odczucia znieczulamy przed oraz w trakcie zabiegu. Oczywiście odczuwanie stopnia bólu jest predyspozycją bardzo indywidualną.

Jak mam pielęgnować skórę po zabiegu?

Wszystkie te informacje uzyskujecie zawsze w trakcie zabiegu, jak również moje klientki otrzymują dokładne zalecenia pozabiegowe na kartce do domu.

Czy wykonam taki kształt i kolor, jaki sobie klientka wymarzyła i od zawsze rysowała?

Zapewne dojdziemy do zadowalającego kompromisu. Natomiast mam prawo do odmowy wykonania usługi, jeżeli Twoje oczekiwania będą niezgodne z moim stylem i techniką pracy. W przypadku, gdy nie zaakceptujesz moich propozycji i zdecydujesz się zrezygnować z zabiegu, zadatek także nie ulega zwrotowi, gdyż wcześniej zachęcam do przeglądnięcia galerii prac salonu, aby podjąć decyzję o zabiegu.

Czy korekta makijażu permanentnego jest potrzebna?

Zazwyczaj tak! W cenie zabiegu wliczona jest 1 korekta, którą wykonujemy najwcześniej 30 dni po wykonaniu makijażu permanentnego. Jest ona niezbędna w celu wzmocnienia, utrwalenia efektu oraz wyrównania ewentualnych braków, czy różnic. Korekta po czasie dłuższym niż 60 dni jest dodatkowo płatna. Dodatkowa, trzecia korekta jest również dodatkowo płatna i traktujemy ją, jako dopigmentowanie makijażu.

Czy makijażem permanentnym mogę powiększyć usta?

Nie! Często chcecie, aby makijaż permanentny spowodował powiększenie Waszych ust. Jednak makijaż ma też swoje zasady i granice, których profesjonalista musi się trzymać. Makijażem permanentnym tylko delikatnie podkreślamy naturę i nie ma możliwości powiększenia nim ust (do tego służy kwas hialuronowy). Nie można makijażem permanentnym wyjść zbytnio poza kontur ust naturalnych, ponieważ kolor na skórze i na ustach będzie się różnił. Ze skóry zejdzie szybciej i zostanie jaśniejszy, niedopigmentowany ślad, przypominający rozmazaną pomadkę. Tu kolor może być też bardziej jaskrawy i jaśniejszy niż na czerwieni wargowej. Na ustach sztucznie utworzonych na skórze będą również widoczne pory, których na ustach przecież nikt nie ma – wówczas takie usta wyglądają nieestetycznie.

Czy mogę wykonać mocne, czarne brwi?

Nie, gdyż do makijażu permanentnego brwi nie używa się czarnego pigmentu. Czarny kolor w skórze zazwyczaj wygląda jak stary, grafitowy tatuaż. Może po pewnym czasie przyjąć kolor niebieski/granatowy. Czarny pigment stosowany jest jedynie do kresek na powiekach! By uzyskać ciemny makijaż brwi, można zastosować bardzo ciemny brąz. Trzeba jednak pamiętać, że ciemne pigmenty są chłodnymi odcieniami. Ciemny brąz w skórze będzie wyglądał zazwyczaj jak ciemny grafit (szary). Ciągłe przyciemnianie brwi na poprawkach raczej nie spowoduje powstania czarnych brwi, a jedynie to, że brwi będą wyglądały na bardziej sztuczne i przerysowane. Naszym celem jest jednak uzyskanie efektu lekkości i naturalności. Trzeba pamiętać, że im ciemniejszy i intensywniejszy kolor brwi tym makijaż może wyglądać sztucznie.