Jak przygotować się do zabiegu makijażu permanentnego?

Brwi:
• 2 tygodnie przed zabiegiem nie wykonywać regulacji brwi oraz henny,
• zaleca się wykonanie delikatnego peelingu brwi,
• w przypadku stosowania odżywek do brwi – na dwa miesiące przed zaprzestać stosowania.

Usta:
• 3-4 dni przed zabiegiem przyjmować lek Heviran 1000mg/doba (lub Hascovir Control),
• aktywna opryszczka wyklucza wykonanie makijażu,
• zalecamy kilka dni przed zabiegiem wykonywać peelingi, powodują usunięcie starego naskórka,
• w przypadku zabiegów ostrzykiwania z kwasem, zabieg makijażu ust można wykonać dopiero po 4 tygodniach. Zalecamy najpierw wykonanie makijażu permanentnego ust, a następnie ostrzykiwanie.

Kreska:
• maksymalnie tydzień przed zabiegiem można wykonać hennę na rzęsach,
• 2 miesiące przed zabiegiem należy zaprzestać używania odżywek do rzęs,
• jaskra, zapalenie spojówek uniemożliwia wykonanie zabiegu,
• tydzień przed zabiegiem należy usunąć przedłużone rzęsy,
• jeżeli klientka korzysta z soczewek kontaktowych, prosimy o zabranie pudełka do ich przechowywania.

Czy makijaż permanentny może wyglądać naturalnie?

Tak, gdyż jest to typ makijażu, który ma być w pełni naturalny, gdy patrzymy na twarz osoby po jego pełnym wygojeniu. Prosimy więc o przemyślane zapisywanie się na zabiegi, gdyż wykonujemy naturalne, nieprzerysowane makijaże. Chcemy, aby na zabiegi do naszego salonu trafiały klientki nieżądające bardzo mocnego efektu, który przypomina bardziej tatuaż niż naturalny makijaż!

Jak długo utrzymuje się efekt makijażu permanentnego?

Na trwałość makijażu permanentnego składa się wiele czynników, takich jak:
– rodzaj skóry, wybrana technika, stan zdrowia, metabolizm organizmu, ekspozycja na promieniowanie UV oraz pielęgnacja po zabiegu,
– nikt nie udziela gwarancji, natomiast szacuje się, że makijaż utrzymuje się średnio w przypadku brwi – 1,5 roku, kresek – 2-3 lata, ust – 2-3 lata.
Zaleca się „odświeżenie” makijażu w czasie roku od jego wykonania.
Dla naszych klientek to koszt 50% aktualnej ceny do roku od jego wykonania.

Jak długo utrzymuje się efekt iniekcji kwasem hialuronowym?

Na trwałość iniekcji przy użyciu usieciowanego kwasu hialuronowego wpływa kilka czynników: rodzaj skóry, używki, metabolizm organizmu, tryb życia, promienie UV, poziom uwodnienia i nawilżenia skóry oraz całego organizmu. Szacuje się, że pierwsza iniekcja utrzymuje się około 6 miesięcy, kolejne 12-18 miesięcy.

Jak wygląda zabieg makijażu permanentnego?

Zabieg składa się z kilku etapów. Na początku jest to wywiad wykluczający przeciwwskazania. Znieczulamy pigmentowaną strefę, jeśli tego wymaga. Omawiamy dokładnie Twoje oczekiwania, tłumacząc co jestem w stanie wykonać. Następnie dobieramy odpowiedni kolor pigmentu, wykonuję rysunek wstępny i pigmentuję miejsce zabiegowe. Czas zabiegu to ok. 1,5-2,5 godzin (w zależności od miejsca zabiegowego oraz indywidualnych predyspozycji skóry).
W dniu zabiegu Klientka podpisuje formularz świadomej zgody, akceptując jednocześnie regulamin.

Jak będę wyglądała po zabiegu i jak przebiega proces gojenia?

Po zabiegu pigmentacji i iniekcji kwasem może pojawić się zaczerwienienie, podrażnienie i opuchlizna. Objawy te ustępują w ciągu 48 godzin.
Bezpośrednio po zabiegu efekty wydają się zbyt przerysowane. Przy makijażu permanentnym kolor blednie o około 30-50% w zależności od efektu wyjściowego w ciągu 7-40 dni po zabiegu. Na drugi dzień po pigmentacji kolor nieco ciemnieje, a w kolejnych dniach powstaje wiele strupków, które „odpadają” wraz z pigmentem. Spokojnie, to naturalny proces! Stabilizacja pigmentu następuje przez kolejne 30-60 dni, a w tych dniach kolor powinien się ustabilizować w skórze.
Jeśli skóra zostanie poddana iniekcji kwasem HA, możemy zauważyć niewielkie wkłucia, a w przypadku iniekcji ust widoczny jest wyraźny obrzęk, który ustępuję zazwyczaj w ciągu 48 godzin.

Czy zabieg jest bolesny?

Każdy inwazyjny zabieg jest delikatnie niekomfortowy, dlatego w trosce o Wasze odczucia znieczulamy przed oraz w trakcie zabiegu. Oczywiście odczuwanie stopnia bólu jest predyspozycją bardzo indywidualną.

Jak mam pielęgnować skórę po zabiegu?

Wszystkie te informacje uzyskujecie zawsze w trakcie zabiegu, jak również moje klientki otrzymują dokładne zalecenia pozabiegowe na kartce do domu.

Czy wykonam taki kształt i kolor, jaki sobie klientka wymarzyła i od zawsze rysowała?

Zapewne dojdziemy do zadowalającego kompromisu. Natomiast mam prawo do odmowy wykonania usługi, jeżeli Twoje oczekiwania będą niezgodne z moim stylem i techniką pracy. W przypadku, gdy nie zaakceptujesz moich propozycji i zdecydujesz się zrezygnować z zabiegu, zadatek także nie ulega zwrotowi, gdyż wcześniej zachęcam do przeglądnięcia galerii prac salonu, aby podjąć decyzję o zabiegu.

Czy korekta makijażu permanentnego jest potrzebna?

Zazwyczaj tak! W dodatkowej cenie wliczona jest 1 korekta, którą wykonujemy najwcześniej 30 dni po wykonaniu makijażu permanentnego. Jest ona niezbędna w celu wzmocnienia, utrwalenia efektu oraz wyrównania ewentualnych braków, czy różnic. Dodatkowa, druga korekta jest również dodatkowo płatna i traktujemy ją, jako dopigmentowanie makijażu.

Czy makijażem permanentnym mogę powiększyć swoje usta?

Nie jest to możliwe, gdyż makijaż permanentny ust ma swoje zasady, których profesjonalna linergistka musi przestrzegać. Makijażem permanentnym można delikatnie podkreślić naturę i nie ma możliwości powiększenia nim ust, gdyż do tego służy wypełnianie kwasem hialuronowym. Zasada obowiązująca w PMU jest taka, iż nie można makijażem permanentnym wyjść poza kontur ust naturalnych, gdyż po wygojeniu kolor na skórze i na ustach będzie się różnił.

Czy mogę wykonać mocne, czarne brwi?

Nie, gdyż do makijażu permanentnego brwi nie używa się czarnego pigmentu. Po pigmentacji kolor ten w obszarze skóry brwi zazwyczaj nie wygląda najlepiej, a po pewnym czasie może przyjąć kolor niebieski/granatowy. Czarny pigment w makijażu permanentnym stosowany jest jedynie do kresek na powiekach!